Technologia STERYLIZACJI za pomocą  promieni UV-C znana od dziesięcioleci i powszechnie używana w publicznej służbie zdrowia zawitała dziś do gospodarstw domowych. Oparta jest na biobójczym działaniu promieni UV-C. Promieniowanie wykorzystuje światło o długości fal od 100 do 280nm, np. jak w przypadku promieni słonecznych, które nie docierają na Ziemię dzięki warstwie ozonowej. Skuteczność eliminacji bakterii, wirusów i grzybów (nawet do 99,9%) dzięki naświetlaniu lampą UV-C jest uznana przez Światową Organizację Zdrowia oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Technologia STERYLIZACJA UV-C dostępna jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz  FLEXIS Plus Silver Shine. 

Jak działaSTERYLIZACJA UV-C? Co powoduje, że klimatyzator z tą funkcją jest niezawodnie dba o jakość powietrza w pomieszczeniu?
Zespół projektantów i inżynierów HAIER znalazł rozwiązanie na problem eliminacji drobnoustrojów z układu wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej. W wybranych klimatyzatorach stworzono funkcję sterylizacji UV-C, dlatego powietrze jest dezynfekowane, bez szkodliwego działania na przebywających w pomieszczeniu  ludzi czy też zwierzęt. Technologia sterylizacji UV-C zabija do 99,9% wirusów i bakterii.

Dzięki zainstalowanej lampie LED UV powietrze przepływające przez klimatyzator naświetlane jest promieniami krótkofalowymi. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która usuwa nawet do 99,9% wirusów i bakterii.

Biobójcza lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona. Zdezynfekowane i czyste  powietrze wydmuchiwane jest przez klimatyzator do pomieszczenia. 99,9% skuteczność działania lampy UV-C w klimatyzatorze Haier została potwierdzona Certyfikatami SGS*.

Wirusy mimo swoich niewielkich rozmiarów zawierają kwasy nukleinowe DNA i RNA. Promieniowanie UVC działa neutralizująco na kwasy nukleinowe dzięki reakcji fotochemicznej doprowadzają do jego uszkocdzania, a tym samym braku możliwości replikacji. Taka zmiana struktury chemicznej w efekcie powoduje neutralizację wirusa. Dodatkowo pleśń, grzyby, bakterie i wszerlkie inne drobnoustroje są skutecznie eliminowane z pomieszczenia w którym zainstalowano klimatyzatory Haier.

https://www.kierunekfarmacja.pl/artykul,77215,swiatlo-uv-c-zabija-999-proc-koronawirusa-w-ciagu-kilku-sekund-badania-wykazaly-ze-wirusy-zabija-takze-rodzaj-swiatla-bezpiecznego-dla-ludzi.html